LEW MOTO, Professional Diesel Center

Regeneracja i naprawa pompy Massey Ferguson

HISTORIA FIRMY MASSEY FERGUSON

Massey Ferguson jest kanadyjsko-amerykańskim koncernem produkującym maszyny rolnicze. Firma została założona w 1953 roku jako Massey-Harris-Ferguson Limited, w 1958 została zarejestrowana pod nową nazwą Massey-Ferguson. Tego samego roku firma zaprezentowała swoje logo, którego używa do dnia dzisiejszego (trzy czerwone trójkąty stykające się wierzchołkami). Harry Ferguson początkowo produkował ciągniki rolnicze we współpracy z firmą David Brown. W 1936 roku Ferguson wprowadził w swoich ciągnikach innowacyjną i opatentowaną konstrukcję trzypunktowego systemu zawieszania narzędzi rolniczych sterowanych siłownikiem hydraulicznym. Większość produkowanych obecnie ciągników rolniczych wykorzystuje wynalazek Fergusona. Po zakończeniu współpracy z firmą David Brown, Harry Ferguson nawiązał współpracę z ówcześnie największym producentem ciągników rolniczych w USA Henrym Fordem. Od 1939 roku wszystkie ciągniki Forda wyposażane były w układ zawieszania narzędzi zaprojektowany przez Fergusona. W 1946 roku Ferguson w kooperacji z brytyjską firmą Standard Motor Company, zapoczątkował produkcję ciągników rolniczych na rynek Wielkiej Brytanii, pod marką „Ferguson”. W 1947 roku zerwana została współpraca pomiędzy firmą Ford a Harrym Fergusonem i znalazła swój finał w sądzie. Po odejściu od Forda produkowane w Wielkiej Brytanii ciągniki „Ferguson” były dostarczane na rynek amerykański. W tym samym czasie Harry Ferguson wybudował swoją własną fabrykę w Detroit, która od 1948 roku produkowała ciągniki wyłącznie na rynek amerykański. W 1953 roku doszło do fuzji firmy Massey-Harris z firmą Harry’ego Fergusona. Kilka lat po połączeniu obu przedsiębiorstw nadal produkowano ciągniki pod marką „Ferguson” jak i „Massey-Harris” i przebiegało tak aż do roku 1957. W 1959 roku firma Massey-Ferguson przejęła brytyjską firmę Perkins zajmującą się produkcją silników wysokoprężnych diesel. Polski producent ciągników rolniczych, Zakłady Mechaniczne Ursus, w 1974 roku kupiły licencję na produkcję traktorów Massey-Ferguson serii 200 i 500.

Naprawy pomp wtryskowych Massey Ferguson W LEW MOTO
Polska firma LEW MOTO przez lata zdobyła niezbędne doświadczenie w zakresie profesjonalnej naprawy oraz regeneracji części wchodzących w skład systemów wtryskowych instalowanych silników wysokoprężnych Diesel, które montowane są w ciągnikach i kombajnach Massey Ferguson. Wysokiej jakości wyposażenie techniczne naszego serwisu oraz kierunkowe wyszkolenie naszych serwisantów, stanowią fundament fachowego wykonania wszystkich usług.

LEW MOTO oferuje naprawę oraz regenerację następnie wymienionych podzespołów i części Diesel Massey-Ferguson:

  • pompy wtryskowe Massey Ferguson (rotacyjna: Stanadyne, Delphi, Lucas, Bosch)
  • pompy elektronicznie sterowane Massey Ferguson (elektroniczne rotacyjne: Bosch VP)
  • pompy Common Rail Massey Ferguson (Bosch, CAT, Perkins)
  • wtryskiwacze mechaniczne Massey Ferguson (jednosprężynowe i dwusprężynowe: Stanadyne, Delphi, Lucas, Bosch)
  • wtryskiwacze Massey Ferguson Common Rail (Bosch, CAT, Perkins)
 

W LEW MOTO masz gwarancję otrzymania wysokiej jakości usług, krótkiego czasu realizacji naprawy lub regeneracji, rzetelnego wsparcia technicznego, gwarancji na naprawione lub zregenerowane podzespoły, szybkiej wysyłki kurierskiej.

error: Treść znajdująca się na tej stronie jest chroniona !!