LEW MOTO, Professional Diesel Center

Regeneracja i naprawa pomp Komatsu

HISTORIA FIRMY KOMATSU

Firma Komatsu jest znaną marką z historią liczącą 90 lat! Dostarcza kompleksowe rozwiązania dla przemysłu wydobywczego oraz budownictwa. Komatsu Ltd. została założona 13 maja 1921 r. w miejscowości Ishikawa w Japonii. Komatsu Ltd. została założona 13 maja 1921 r. w miejscowości Ishikawa w Japonii.

Na początku działalność firma była związane z produkcją stali i specjalistycznych pras do blachy. Zdobyte doświadczenie potem wykorzystano przy budowie maszyn: najpierw gąsienicowych ciągników rolniczych, a od 1947 r. spycharek gąsienicowych. Dopiero pięć lat później do oferty dołączyły równiarki drogowe, a niedługo potem wozidła przegubowe i sztywnoramowe oraz wózki widłowe. Dalszy rozwój firmy nastąpił w latach 60-tych co pozwoliło dołączyć jeszcze ładowarki oraz koparki gąsienicowe i kołowe. Ważnym wydarzeniem, które przyniosło rozgłos firmie Komatsu w 2001 r. było wprowadzenie do oferty największą spycharkę na świecie D575. Maszyna ta miała masę własną ok. 160 ton i maksymalną moc ok. 1300 KM. Potem w 2007 r. pojawił się wózek widłowy z napędem hybrydowym, a rok później do seryjnej produkcji trafiła hybrydowa koparka hydrauliczna, która od 2012 roku jest oferowana również w Europie. W porównaniu z innymi typowymi konstrukcjami charakteryzuje się ona tym, co jest ważne dla wskaźników ekonomicznych oraz ochrony środowiska mniejszym zużyciem paliwa nawet o 20-30%.

Wychodzenie na przeciw oczekiwaniom rozwijającego się rynku budownictwa i wydobywczego powodowało poszerzanie oferty oraz rozwój konstrukcji maszyn, bez których nie byłby możliwy tak szybki postęp cywilizacji. Zwiększenie eksportu w związku z potrzebami rynkowymi, a także duże zainteresowanie maszynami Komatsu spowodowały, że koncern uruchomił nowe fabryki, również poza Japonią. Obecnie Komatsu Ltd. z siedzibą główną w Tokio należy do Komatsu Group, która obejmuje jeszcze 183 innych podmiotów i zatrudnia łącznie ponad 38 tys. pracowników. Podział obowiązków uległ niewielkiej zmianie: Komatsu Ltd. zajmuje się produkcją maszyn budowlanych, górniczych i przemysłowych, w pozostałych zakładach powstają m.in. maszyny leśne, wózki widłowe, osprzęt do maszyn roboczych, prasy hydrauliczne, obrabiarki CNC, maszyny do cięcia laserem, a nawet pojazdy wojskowe i elektronika precyzyjna. Poza Japonią, fabryki Komatsu Group znajdują się w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Czechach, Szwecji, Norwegii, Rosji, Indonezji, Tajlandii, Indiach oraz Chinach.

Firma Komatsu produkuje i dostarcza wychodząc na przeciw potrzebom swoim klientom maszyny i sprzęt znakomitej jakości oraz słynie z doskonałej obsługi klienta. Te atrybuty są kluczem do rozwoju firmy Komatsu mimo narastającej konkurencji. Komatsu jest marką, która ciągle umacnia swoją pozycję i zalicza się do lidera wśród największych dostawców maszyn budowlanych.

LEW MOTO wykonuje naprawy pomp i podzespołów Diesel zastosowanych w urządzeniach, sprzęcie oraz maszynach budowlanych Komatsu. Techniczne rozwiązania montowanych podzespołów aparatury paliwowej Diesel w maszynach powodują, że firma LEW MOTO wykorzystuje stanowiska i sprzęt z zaawansowaną wysoką technologią oraz chętnie podejmuje się napraw, przeglądów oraz diagnostyki pomp i aparatury Diesel w maszynach Komatsu. Specjaliści w LEW MOTO mają obowiązek – określania przyczyn występowania problemu: gdy coś nie działa poprawnie, trzeba wrócić do początku, który go poprzedza, i od niego rozpocząć analizę. Technicy LEW MOTO uwzględniają rzeczywiste warunki użytkowania sprzętu i mają na uwadze zwiększenie jego trwałości i niezawodności co bardzo dobrze koresponduje z doskonałą obsługą posprzedażną. Klienci, którzy dołączyli do użytkowników maszyn Komatsu i mieli w późniejszym etapie eksploatacji styczność z profesjonalną obsługą w LEW MOTO będą przekonani, że obrali właściwy kierunek!

error: Treść znajdująca się na tej stronie jest chroniona !!