HISTORIA FIRMY PERKINS

Firma Perkins została założona przez Franka Perkinsa, w roku 1932 w Peterborough w Anglii. W roku 1959 została sprzedana producentowi maszyn rolniczych Massey Ferguson. W 1994r Perkins wyprodukował swój 15 - milionowy silnik. Perkins produkuje silniki Diesla, w których stosuje się pompy wtryskowe Perkins, które to mają zastosowanie w maszynach budowlanych, rolniczych, ciągnikach, jednostkach pływających. Perkins jest producentem, który wypuścił na rynek pierwszy, szybki silnik wysokoprężny. W Polsce produkowano silniki Perkinsa z serii AD3.152 oraz A4.236 w Zakładach Mechanicznych URSUS. Polska zakupiła licencje w 1974r od firmy Massey Ferguson i od 1978r w Polsce rozpoczęto produkcję 3-cylindrowego silnika. Marka Perkins trwale zapisała się na rynku Polskim i regularnie rozwijała się w produkcji podzespołów w silnikach wysokoprężnych i pompach wtryskowych diesel marki Perkins.

Firma LEW MOTO w 1984 roku nawiązała współpracę z Zakładami Naprawczymi Mechanizacji Rolnictwa na terenie całej Polski. Współpraca ta obejmowała regenerację części pomp wtryskowych diesla - producenta Perkins. Z biegiem lat i zmian jakie występowały w Polsce, firma nasza podejmowała nowe wyzwania i nowe współprace w zakresie regeneracji i napraw pomp wtryskowych marki Perkins i innych producentów zasilania wtryskowego.

LEW MOTO ma w swojej 30-letniej historii wiele sukcesów, certyfikatów, autoryzacji i dyplomów, które świadczą o szerokim zaangażowaniu i dużym doświadczeniu w zakresie napraw i regeneracji pomp wtryskowych marki Perkins. Kadrę pracowniczą stanowią wykwalifikowane i kompetentne osoby na serwisie i biurze, a nasz serwis wyposażony jest w profesjonalne urządzenia, maszyny i stanowiska pracy oraz dział kontrolno-pomiarowy zaopatrzony w wysokiej klasy przyrządy pomiarowe, w celu precyzyjnych napraw i regeneracji pomp wtryskowych oraz zadowolenia naszych klientów.

LEW MOTO jest niezależną firmą i serwisem wykonującym diagnostykę oraz naprawy aparatury paliwowej DIESEL, także zajmuje się sprzedażą części zamiennych do silników Perkins. Perkins oraz wszystkie inne nazwy marek używane są wyłącznie w celach informacyjnych. LEW MOTO nie jest w żaden sposób powiązana z Perkins, ani z innymi firmami należącymi do grupy Perkins, jak również podmiotami z nimi związanymi. Żadna część jak i całość treści zawartych na www należących do LEW MOTO nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody LEW MOTO. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie treści, opracowań, utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawem.